תעודת זהות: אבי נקש

קבלו את אבי נקש, בן 37. ותק: 17 שנה ב"א.ד.י. מערכות לרכב חכם" ו-19 שנה בענף בכלל. בוגר מכללת הנדסאים כפר בתיה. תפקיד: מנהל טכני ואחראי דיגום רכבים, במילים אחרות הלב הפועם של א.ד.י. מערכות לרכב חכם.
אבי אוהב רכבים, ועוד יותר אוהב את מה שהוא עושה ב-א.ד.י מערכות "אני מרגיש שזה המקום היחיד בחיי בו אני מפוקס ואני מפיק את המרב מעצמי", משתף אבי. "אני מרגיש סיפוק כשאני רואה כלי רכב ויודע שאני זה שעיצב מיקומם, עיצב בהם מדיניות. כל רכב שאני מדגם אני מרגיש כאילו הוא הרכב שלי. כשלקוחות מגיעים הנה ומתפעלים מהרכב לאחר האבזור שלו אני מרגיש סיפוק עצום. אני יודע שהצלחתי".
אבי רואה את עצמו מתפתח ב – א.ד.י;  "אני מרגיש שאני נמצא בתחום שלא מפסיק להתפתח, מה שגורם גם לי להמשיך ולהתפתח בעצמי, לגלות דברים חדשים ולאתגר את עצמי מחדש. מאחר והנהלת החברה מאפשרת לי יד חופשית בהשקעה ובפיתוח של מוצרים חדשים, ובכך לשפר את חווייתו של הלקוח, אני מרגיש שהשמיים הם הגבול ב – א.ד.י".
משאלת לב?
לדברי אבי משאלת הלב שלו היא ש"א.ד.י. מערכות לרכב חכם" תמשיך להוביל את השוק. "ואם זה תלוי בי", הוא מוסיף, "אעשה את הכל על מנת שהחברה תמשיך להיות במקום הראשון בשירות ובאמינות".
גלגולו של מוצר
בעבר, כשרכשנו רכב חדש היינו ניגשים מיד למתקין השכונתי על מנת שיתקין לנו רדיו דיסק או רמקולים ברכב.
היום, כשלכל רכב בממוצע יש למעלה מארבעה מחשבים המתקשרים האחד עם השני, את המתקין השכונתי מחליפות חברות לאבזור רכבים המתמחות בדיגום הרכב כדוגמת "א.ד.י מערכות לרכב חכם".
כיסאות חשמליים, זכרון בכיסאות, מערכות קירור וחימום, חימום הכיסאות, חימום בגלגל ההגה, מערכות שמע ונווט בעברית, מסכי DVD נשלף, דיבורית בלוטות', טלפון קבוע ברכב, מערכת התנעת הרכב ללא שימוש במפתח, נעילה בטביעת אצבע, גג שמש חשמלי, התנעה מרחוק, מערכות הגה משוכללות, מערכות בטיחות כגון: חיישני חנייה קדמיים ואחוריים, מצלמה אחורית, מערכת ראיית לילה, ערכת שמירת מרחק, חיישני אורות, חיישני גשם. כל אלה ועוד הם רק חלק מהתמחותו של המתקין לרכב.
"א.ד.י מערכות לרכב חכם" מסביר אבי, "היא מאבזרת הבית הרשמית של היבואנים המובלים בשוק, כדוגמת: UMI יבואני שברולט, ביואיק, קאדילק, איסוזו, טלקר יבואני קיה, יפנאוטו יבואני סובארו , תשתית תעבורה יבואני משאיות ואוטובוסים דאף, מכשירי תנועה יבואני משאיות ואוטובוסים מאן. ומשכך, המפרט הטכני של הרכבים בשלמותו מגיע אך ורק אלינו".
"לפני שהרכב מגיע לארץ" מתאר אבי, "אני לומד את המפרט הטכני שלו. לאחר מכן אנו נערכים כאן, ב – א.ד.י.  ומתכוננים לבואו של הרכב. כשהרכב מגיע אני מפרק אותו, מתקין את האבזור, קובע את מיקומו של כל חלק, מקבע אותו ברכב וכן קובע את מיקומם של לוחות המקשים. את כל מהלך הדיגום מלווה נציג מטעם מחלקת ההנדסה של יבואן הרכב ועובר את אישורו כי המערכות שהותקנו אינם מזיקות לתפקוד הרכב ומנגד כל המערכות המקוריות של הרכב, הנוחות והבטיחות פועלות בצורה מושלמת. כך בעצם נולד מדריך ייחודי, הכולל את כל מערך ההתקנה של א.ד.י, אותו אני בונה ועל פיו יעבדו כל המתקינים של א.ד.י .בבואם לאבזר רכב חדש". תוכן המדריך עם תמונות מפורטות לביצוע ההתקנה מועלה לאתר האינטרנט של א.ד.י מערכות לרכב חכם ועומד לרשות כל מרכזי השירות של החברה.
לדברי אבי נקש "המדריך מצמצם תקלות בשטח, עונה על רוב השאלות העומדות בפני המתקין, וכמובן חוסך זמן המתנה יקר עבור הלקוח. המדריך", מסביר אבי, "בעצם מציין עבור המתקין היכן נמצא כל חלק וחלק ברכב ומה עליו לעשות על מנת להתקינו ברכב עצמו".
המוצר לא קובע לרכב איך להתנהג, אלא הרכב קובע האם המוצר שהותקן בתוכו מתאים לו
לאחר שמסיימים להתקין ולאבזר את הרכב, נלקח הרכב לנסיעת מבחן בה בוחנים אם החלקים החדשים שהותקנו ברכב לא מפריעים ולא משבשים את תקינותו. את זה נוכל לגלות רק לאחר שנבחן את הרכב בנסיעה מספר ימים. מכשיר שיפריע לתפקודו של הרכב יוסר מיד ויוחזר לחברה, מאחר והנחת המוצא היא שהמוצר לא קובע לרכב איך להתנהג, אלא הרכב קובע האם המוצר שהותקן בתוכו מתאים לו.
בדיקת מוצר 
"אחד הדברים שהכי חשובים לנו כאן ב- א.ד.י הוא בקרת מוצר מושלמת. א.ד.י מחויבת לרמת התקנה של יבואן הרכב ולכן, ייתכן וההתקנה במקומות אחרים תהיה זולה יותר, אך אצלנו הבדיקות מתבצעות בכל מוצר על מנת שישתלב ברכב ועם הרכב באופן מושלם. בדיקות אלה מונעות תקלות עתידיות. זוהי עבודה סיזיפית יומיומית המורכבת, בין השאר, באישורם של תקנים ונהלים עד לקבלת מוצר העומד בצורה מוגמרת ומושלמת עם תקינותו של הרכב. על תקינות הרכב אנו לא מתפשרים ב – א.ד.י"
 אבי מפרט "בבואנו לאשר מוצר באופן סופי עלינו לבדוק כמה פרמטרים חשובים ביותר. ראשית אנו לומדים את המוצר ובודקים אותו בתנאי מזג אויר שונים. לאחר מכן אנו מתקינים אותו על רכב שהגדרנו כ- אב טיפוס. הנטייה היא לסמוך על היצרן אבל פה ב- א.ד.י אנו אוהבים לסמוך על עצמנו. אנו  בודקים את הנראות של המוצר בתוך הרכב. מלבד מוצר תקין חשוב לנו שהמוצר ישתלב באופן מושלם ברכב וימשיך את המראה האסתטי הקלאסי והנקי של הרכב. לאחר מכן אנו מוודאים האם ההתקנה תהיה קלה ונוחה למתקין, בכך נחסוך טעויות בשטח, וזמן יקר ללקוח. לא נתפשר על איכות ואמינות שלנו כחברה מובילה בתחומה.לאחר שעברו את כברת הדרך המפורטת הגענו לרגע החשוב מכל והוא הרגע בו הרכב נלקח לנסיעת מבחן של כמה ימים, על מנת שנוכל לבדוק את תקינות המוצר בתוך הרכב, ונוודא שאינו משבש אלקטרונית את מהלך תקינותו הרכב, ולא גורם לאי צריכת זרם".
מאה אחוז שרות, מאה אחוז איכות 
לדברי אבי גם אם מוצר נמצא כלא תקין ו/או לא עובד עם המערכות הקיימות ברכב עצמו, בא.ד.י עושים את כל הנדרש לעקוף את הבעיה ולמצוא פתרון יעיל בשטח. " דוגמא לכך" מסביר אבי, "היא לקוח שהגיע אלינו לחברה עם מצלמה מקורית שהייתה ברכבו ורצה שנחבר בינה לבין מסך המולטימדיה שהתקנו לו מבית א.ד.י. בשלב ההוא לא ניתן היה לעשות זאת, מאחר והמצלמה המקורית הייתה מחוברת למסך אינפורמציה מקורי משלה וכל ניתוק של המצלמה היה גורם להודעת 'שגיאת מערכת' ומסך האינפורמציה לא היה עובד. כמובן שטקסנו עצה ומצאנו פתרון יעיל, שתלנו מצלמה נוספת באופן סמוי בכדי שחזות ונראות הרכב לא תיפגם. את המצלמה חיברנו למערכת המולטימדיה שהותקנה ברכב וכל המערכות עבדו כנדרש".
 "א.ד.י מערכות לרכב חכם" חצבה לה את דגל שירות הלקוח", מתגאה אבי, "היא אינה מתפשרת על איכות, אמינות ומחויבות מלאה למוצר המותקן ברכב הלקוח. זאת חברה שאני גאה להיות שייך לה, לצמוח ולהתפתח יחד איתה".