פרויקט-אלפא-מלכת-הכביש

פרויקט אלפא – שלב ב' – התקנת מערכת מולטימדיה – מלכת הכביש

מאת: ענת דניאל אלסיבוני
בהכנת הכתבה סייעו ירון מאסלו – אדי מערכות, וטל נפתלי – בלו מנקי

פרויקט אלפא עלה הילוך, לשלב החלפת מערכת השמע ברכב. חברים טובים חיברו אותי לשתי חוליות חשובות – אדי מערכות, יבואנית מערכות שמע ומולטימדיה, וחברת "בלו מנקי", חברה שמתמחה בהרכבת מערכות סאונד ונותנת פתרונות לכלל מערכות המדיה והנוחות ברכב.

המערכת הקיימת ברכב היא מקורית של אלפא רומיאו (159, מודל 2011). בנוסף היה לי התקן בלוטות' ישן שפגע באסתטיקה של תא הנהג וגם לא עבד טוב. לא הייתה ברירה, רציתי שתהיה לי האפשרות להתחבר למוזיקה שלי ברכב, שתהיה לי דיבורית נורמלית ומערכת ניווט. הוצעו לי מספר אפשרויות: מערכות של חברת קנווד, עם דיסק ובלי דיסק, ומערכות מולטימדיה פחות מוכרות של חברת האנסונג וקאייר, שמתאם האנדוריאיד מוטמע במערכת, אלה הן מערכות זולות יותר בדרך כלל – סביבות 1500-2000 ש"ח. הומלץ לי לבחור במערכת "עם שם", ושמתאם האנדרואיד יהיה חלק נפרד, לטובת אמינות המערכת, מערכות כאלה עולות 1800-2000 ש"ח למערכת עצמה ו-1800 ש"ח נוספים למתאם האנדרואיד (מערכת הפעלה של אנדרואיד, כמו בנייד), בצורת קופסא נפרדת שמותקנת באזור מוסתר לצד רגלי הנוסע מקדימה.

המערכת שנבחרה אחרי מספר לבטים – מערכת מולטימדיה של קנווד (דגם 4016), עם מתאם אנדרואיד חיצוני, והיא מגיעה עם 3 שנות אחריות על שני החלקים.

לטובת הכתבה פניתי לירון מאסלו מא.ד.י מערכות, שישפוך קצת אור על כמה סוגיות חשובות בבחירת מערכת שמע או מולטימדיה.

לכתבה המלאה: http://www.queenoftheroad.co.il/2016/11/multimedia.html